نحوه انتخاب رنگ پرده متناسب با دکوراسیون منزل

خانه های ما و پنجره ها ، با کمک پرده ها می توانند زیباتر و شیک تر شوند و در واقع ، هر بار که وارد اتاق می شوید ، اولین چیزهایی که مشاهده می کنید رنگها در آن غالب هستند و اینکه چه مقدار نور وارد اتاق می شود.

بنابراین امروزه دانشمندان و روانشناسان علاقه مند به رنگ ها از سطح جدیدی راجع به چگونگی تأثیر رنگ بر زندگی ، احساسات ، خانه ها و حالات ما به روی ما می گشایند. از آنجا که خانه بدون پنجره خانه ای بدون زندگی است ، مهم است که آنها را متناسب با آن تزئین کنید .

قبل از انتخاب رنگ پرده هایتان ، باید بر روی چندین موارد مهم تأکید کنیم که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید چه رنگی بیشتر مناسب اتاق شما است. بنابراین ، یکی از مهمترین مواردی که باید با آن شروع کنید ، سبک اتاق و به ویژه رنگ دیوارها ، کف ، فرش ها و مبلمان است. به اصطلاح "قانون کلی" را در نظر بگیرید - اگر اتاقی دارای رنگهای واضح از دیوارها ، فرش یا اشیا دیگر است ، بهتر است پرده هایی را انتخاب کنید که لحنی خنثی داشته باشند. یا برعکس - اگر کل اتاق و مبلمان در سایه ای خنثی تر باشند ، پرده هایی با رنگ واضح پرده هایی هستند که باعث زنده شدن اتاق می شوند.

طراحی پرده

رنگها

حال ، بیایید به این لیست بپردازیم که چه نوع رنگ پرده با کدام نوع اتاق متناسب است و چه چیزی را می تواند افزایش دهد.

• رنگ قرمز باعث تحریک اشتها ، نیازهای جنسی ، انرژی می شود و باعث تحرک بیشتر افراد می شود. بنابراین ، پرده های قرمز رنگ می توانند برای آشپزخانه یا اتاق غذاخوری و اتاق خواب شما مناسب باشند. با این حال ، مهم است که بدانید که رنگ قرمز ممکن است بسیار اشتها آور باشد ، و شما ممکن است بیش از حد غذا بخورید ، یا احساسات زیادی را ابراز کنید.

• رنگ نارنجی پذیرش تغییرات را آسان تر می کند ، احساس راحتی می کند و انرژی را تأمین می کند. این رنگ را می توان در اتاق هایی که محلی برای جمع شدن هر یک از اعضای خانواده است آویزان کرد. نارنجی مخصوصاً برای آشپزخانه مناسب است ، زیرا رنگ هضم را بهبود می بخشد و به شما آرامش می بخشد. با این حال ، پرده های نارنجی در اتاق خواب توصیه نمی شوند ، زیرا بسیار تحریک کننده است.

• رنگ زرد ، دقیقاً مانند نارنجی ، احساس دوستی می دهد. اگر می خواهید بسازید ، مهمانان احساس آرامش بیشتری می کنند و احساس راحتی می کنند ، اتاق نشیمن خود را با پرده های زرد تزئین کنید.

• پرده های سبز برای اتاق خواب مناسب هستند زیرا این رنگ آرامش می یابد ، خواب خوب را مستعد می کند و علاوه بر همه اینها فضای اتاق بیشتر به نظر می رسد. با این حال ، این رنگ برای همه مناسب نیست ، زیرا اگر فضای سبز زیادی وجود داشته باشد ممکن است باعث تحریک برخی افراد شود.

• فیروزه به دستیابی به هماهنگی درونی کمک می کند و به آرامش مردم کمک می کند. بنابراین این رنگ پرده ها متناسب با اتاقی است که می خواهید بعد از یک روز کاری سخت در آن آرامش بگیرید.

• آبی یک رنگ آرام است که به مبارزه با بی خوابی و اضطراب و همچنین تمرکز کمک می کند. بنابراین ، پرده های رنگ آبی مناسب برای آویزان شدن هم در فضای کار و هم در اتاق خواب هستند.

• رنگ بنفش. این پرده های رنگی باعث ایجاد نور صورتی کم رنگ می شود که اثر آرام بخشی دارد. این رنگ متناسب با عناصر رنگ روشن اتاق نیز باعث زنده شدن اتاق می شود. بنابراین ، شما را بیشتر بیدار و با انرژی نگه می دارد.

• صورتی و بنفش باعث ایجاد حساسیت و حساسیت می شوند. بنفش و صورتی نیز در روابط صمیمی تأثیر خوبی دارند ، بنابراین پرده های رنگ صورتی کاملا مناسب اتاق خواب شما هستند.

• پرده های قهوه ای روشن به ایجاد یک خانه دنج کمک می کند. رنگ قهوه ای به تمرکز نیز کمک می کند ، اما به لهجه های روشن داخلی نیاز دارد تا اتاق خسته کننده و کسل کننده به نظر نرسد.

اکنون بهترین زمان برای ورود به دنیای گسترده خرده فروشی و جستجوی بهترین پرده ها فقط برای شماست! خرید خود را شروع کنید ، زیرا خوشروبافت تعداد زیادی انتخاب برای شما دارد که می توانید در بسیاری از فروشگاه ها با انتخاب گسترده ای از انواع ، سبک ها و مهمتر از همه پرده های رنگی که هر صاحب خانه دوست دارد ، استفاده کنید!