آموزش نحوه شستشو و مراقبت از پرده زبرا

اگر تصمیم به خرید پرده زبرا دارید ، باید در مورد نحوه تمیز کردن پرده های زبرا بیاموزید. اگر می خواهید پرده ها به مدت طولانی به شما خدمت کنند و طول عمر بالایی داشته باشند ، به یاد داشته باشید که هفتگی پرده های زبرا خود را تمیز کنید. گردگیری غبار در هفته نیز ممکن است مفید باشد. اگر به طور مرتب این کار را انجام ندهید ، پرده های زبرا خود را در معرض آسیب طولانی مدت قرار می دهید.

ماندن در یک خانه کثیف و بی نظم آزار دهنده است. آرزوی ما این است که پرده زبرا با دوام و زیبا داشته باشیم. امیدوارم بدانید که تمیزکاری منظم باعث افزایش طول عمر آنها می شود. چگونه آنها را تمیز می کنید؟

نگران نباشید زیرا این مطلب تمام اطلاعات مفیدی را که ممکن است برای تمیز کردن پرده زبرا نیاز داشته باشید فراهم می کند.

چگونه پرده زبرا کار می کند؟

پرده های زبرا به شما امکان می دهند با کشیدن زنجیره سطح نور طبیعی را تنظیم کنید. برخلاف پرده های غلتکی ، می توانید پرده زبرا را کمی تار کنید تا مقدار کمی نور به اتاق شما نفوذ کند. پرده های زبرا یک افزودنی باورنکردنی به پنجره اتاق نشیمن شما هستند. این پرده می تواند به صورت افقی یا غلتکی منظم بچرخد.

چگونه می توان پرده زبرا را گام به گام تمیز کرد؟

قبل از پرداختن به بحث امروز ، فکر کردم شما باید بدانید که اکثر پرده ها پر از پارچه است. این ویژگی باعث می شود که با استفاده از آب صابون یا جارو برقی شستشو آسان شود. بنابراین ، خوب است که اطمینان حاصل کنید که مواد پاک کننده با پارچه پرده پرده زبرا شما در هنگام تمیز کردن سازگار هستند.

آب صابون بهترین راه حل برای تمیز کردن پرده زبرا است ، یا بعضی اوقات ممکن است از مخلوط سرکه و آب استفاده کنید تا اینکه از محصولات تمیز کننده برتر استفاده کنید. با این حال ، گاهی اوقات ممکن است تصمیم بگیرید از محصولات تمیز کننده برای تمیز کردن لکه های سخت استفاده کنید و مطمئن شوید مواد شوینده با پارچه پرده زبرا سازگار است.

با این کار از آسیب دیدن پرده جلوگیری می شود. شستن پرده زبرا با ریختن داخل ماشین لباسشویی توصیه نمی شود. من توصیه می کنم پرده ها را با استفاده از دست خالی بشویید تا از ایجاد چین و چروک یا چین خوردگی پارچه جلوگیری کند.

بنابراین برای تمیز کردن عمیق و منظم پرده زبرا بدون آسیب رساندن به آن ، از این راهنما استفاده کنید. بسته به اینکه تمایل به تمیزکاری عمیق یا لمس سریع دارید ، روش های مختلفی برای تمیز کردن آن ها وجود دارد. در زیر راهنماهای گام به گام آورده شده است که به شما کمک می کند پرده ها را تمیز کنید ، و چشم اندازهای جدید و براق به آنها می دهید.

مرحله اول: پایین کشیدن پرده زبرا که می خواهید تمیز کنید

بهتر است جارو برقی داشته باشید که حاوی برس باشد. پرده را بکشید تا صاف شود و لبه آن را قبل از جاروبرقی نگه دارید. در اینجا اطمینان حاصل کنید که پرده هیچ چین و چروکی ندارد. از بالا به پایین پرده های زبرا خود را تمیز کنید. به یاد داشته باشید که پشت پرده خود را نیز جاروبرقی کنید.

مرحله دوم: از بین بردن گرد و غبار

دقیقاً مانند پرده های غلتکی ، برای خلاص شدن از جمع شدن گرد و غبار ، باید گاهی اوقات پرده های زبرا را وکیوم کنید. بعضی اوقات ممکن است از گردگیر استفاده کنید ، اما جاروبرقی موثرترین راه برای استفاده است. جاروبرقی برای پاک کردن گرد و غبار از مواد پارچه ای پرده های زبرا شما مناسب است. علاوه بر این ، شما می توانید بعد از هر شش روز یا هر زمان که آنها شروع به ایجاد گرد و غبار می کنند ، جارو برقی بگیرید.

مرحله سوم: حذف پوشش های کوچک آهک

در این مرحله ، شما باید با تمیز کردن پس از جارو برقی تمیزکاری کامل انجام دهید. اگر سطل گرم پر از آب صابون داشته باشید و سپس پارچه مرطوب را در آب ولرم قرار دهید ، به شما کمک می کند. با این حال ، می توانید از مواد شوینده لباسشویی یا سرکه برای جایگزینی صابون استفاده کنید.

تا زمانی که اطمینان حاصل کنید مواد شوینده لباسشویی فاقد ماده سفید کننده هستند ، جایگزین مناسبی برای صابون هستند. شما می توانید الگوی یا رنگ پرده زبرا خود را خراب یا آسیب بزنید.

مرحله چهارم: از بین بردن لکه ها

بعضی اوقات ، بعضی از پرده های زبرا نقاطی را جذب می کنند که ممکن است شما را مجبور به تمیز کردن عمیق کند. پاک کردن لکه ها به شرطی که از پاک کننده های مناسب و ایمن لکه ها برای پرده های خود استفاده کنید آسان است. قبل از خرید عامل تمیز کننده لکه را بررسی کنید یا از سازنده توضیحات حرفه ای را بگیرید. انجام این کار برای جلوگیری از آسیب دیدن پارچه قابل توجه است.

پس از استفاده از پاک کننده لک ، یک مسواک یا یک برس نرم تهیه کنید تا لکه های پارچه ای پرده را کاملاً تمیز کنید.

در امتداد راه راه ها به صورت افقی مسواک بزنید تا تمام آلودگی ها و لکه هایی که ممکن است روی خطوط بچسبند را پاک کنید.

مرحله پنجم: شستشوی پرده زبرا با پارچه مرطوب

با استفاده از پارچه مرطوب پرده را از بالا به پایین به صورت افقی پاک کنید. پارچه مرطوب را به کف آغشته کرده و پرده ها را پاک کنید. برای شستشوی پرده زبرا از ماده دیگری با آب گرم در یک سطل استفاده کنید.

پارچه پرده زبرا را با استفاده از آب تمیز پاک کنید و قبل از کشیدن آنها در موقعیت خود ، به آن زمان دهید تا خشک شود. اجازه دهید پرده شما خشک شود تا از ایجاد کپک جلوگیری شود.